Automatické závlahy

Často kladené otázky při rozhodování pro automatický závlahový systém.

  • Spotřebuje automatický závlahový systém více vody než kolik spotřebuji nyní?

Ne. Naopak, vodu ušetříte. Nemusíte se obávat přemokření, či úniku vody při opomenutí zavření kohoutu při závlaze hadicí. Navíc, s čidlem srážek HUNTER reaguje Váš systém na srážky tím, že se sám vypne v případě, že závlaha není nutná.

  • Opravdu automatický systém šetří čas?

Ano. Instalační firma vám závlahový systém nastaví a ten bude fungovat automaticky. Nebudete muset strávit ani minutu Vašeho vzácného volného času postřikováním trávníku. Váš nový systém provede veškeré zavlažování místo Vás, dokonce i když jste mimo domov.

  • Bude závlaha automatickým systémem stejně kvalitní jako závlaha ruční?

Závlaha bude mnohem kvalitnější a rovnoměrnější, protože správně profesionálně navržený systém dodá jednotlivým rostlinám, trávníku a záhonům přesně požadovanou závlahovou dávku.

  • U nás je průměrná roční srážka 500 mm a více. Opravdu potřebujeme závlahový systém?

Jestliže u Vašeho domu neprší pravidelně 2x do týdne vždy přesně stejné množství srážek, pak zřejmě závlahový systém potřebovat nebudete. Ale příroda se většinou takto nechová a jediný způsob jak poskytnou Vašemu trávníku podmínky pro zdravý a bujný růst, je poskytnout mu pravidelně přesně odměřenou dávku závlahy. V období sucha, kdy je nedostatek srážek, může být Váš trávník zničen již za pár dní bez závlahy.

  • Jsou na trhu i jiné firmy, ze kterých si mohu vybrat?

Ačkoliv každý systém by měl být "vyhotoven na míru", typický systém se skládá z ovládací jednotky (která slouží jako mozek systému), ventilů (které otevírají a uzavírají přívod vody do podzemního rozvodného potrubí) a postřikovačů (které přímo distribuují vodu na danou oblast). Proto, aby byla jistota, že jednotlivé komponenty budou bez problému zařaditelné do jednoho systému, je nejlepší, aby byly vyráběny jedním výrobcem. Je dobré, když jsou do Vašeho systému nainstalované srážkové čidla nebo menší meteostanice, které dokáží výrazným způsobem šetřit vodu.

  • Jak mám poznat, který systém je pro mě nejlepší?

Nejlepší je vždy spolupracovat s profesionálním dodavatelem instalačních prací, který se orientuje v otázkách zdroje a tlaku vody, typech půdy, potřebách rostlin a povětrnostních podmínkách. Dodavatel vezme tyto faktory v úvahu při návrhu systému vzhledem ke specifickým podmínkám Vašeho pozemku.

  • Ušetřím, když si systém nainstaluji sám?

Ne! Ve skutečnosti Vás to z dlouhodobějšího hlediska může stát mnohem více peněz. Profesionální dodavatel Vám navrhne a nainstaluje cenově co nejefektivnější a přitom velmi spolehlivý systém. Můžete si být jisti, že pro práci použije řádné zařízení urychlující instalaci a potřebné pro to, aby byl Váš pozemek opět co nejdříve v pořádku. Dodavatel bude věnovat zvýšenou pozornost takovým důležitým faktorům, jakými jsou správný spon postřikovačů (přestřik je důležitý pro to, aby celá plocha byla zavlažována rovnoměrně) a zařízení proti zpětnému proudění vody (které je nezbytné pro ochranu Vaší pitné vody). A protože Váš dodavatel bude zběhlý i v instalatérských otázkách a otázkách elektrického zapojení, nebudete se muset obávat nákladných oprav v elektrické či potrubní instalaci. Udělá práci rychleji, bez zbytečného poškození Vaší zahrady a na svou práci Vám poskytne záruku.

  • Budu mít problémy s provozem systému?

Váš dodavatel Vám pomůže vybrat nejvhodnější ovládací jednotku a nastaví program vyhovující Vašim specifickým individuálním požadavkům. Také Vám vysvětlí jak systém provozovat. Následně můžete jednoduše sám měnit naprogramovaná data podle instrukcí v manuálu k ovládací jednotce.

  • Kolik mě bude dobrý systém stát?

Cenu závlahového systému ovlivňuje několik faktorů, zejména velikost a plošná členitost zavlažované plochy, zdroj vody ad. Navrhneme pro vás ideální řešení automatické závlahy vaší zahrady, zpracujeme vám cenovou nabídku a následně dodáme a nainstalujeme celý systém na klíč. Kontaktujte nás pro domluvení schůzky.

Na této stránce jsou použity informace z propagačních materiálů firmy Rain Bird a HUNTER.


Máte zájem o automatické závlahy? Kontaktujte nás!

zahradnické práce